Dôležité informácie k situácii okolo epidémie koronavírusu. Fungujeme bez obmedzenia.

Používate Internet Explorer 6 alebo 7. Doporučujeme update na verziu Internet Explorer 9 alebo novšiu. Táto verzia vám umožní využívať naše stránky bez obmedzení a ponúkne vám bezpečnejšiu a lepšiu skúsenosť.

Úvod
PRIHLÁSENIE | REGISTRÁCIA
V Anglicku je 11:13am (sme otvorení)
Nasleduj nás naFacebook | Kontakt


Konsolidácia nákupovČo je to konsolidácia zásielok?

Konsolidácia zásielok je spojenie dvoch a viacerých balíkov do menšieho počtu balíkov. Ak máte napríklad päť balíkov, ktoré si chcete nechať preposlať, konsolidovaním je možné tento počet znížiť napríklad i na jeden, ak to rozmery dovolia, a u väčšiny kuriérov budete za jeden balík platiť nižšie poštovné ako za päť balíkov.

..........

Ako môžem požiadať o konsolidáciu zásielok?

O konsolidáciu požiadate automaticky v momente, keď si vo vašom účte necháte preposlat aspoň dva balíky naraz. Ak si neželáte, aby sme vám balíky spájali, musíte požiadať o preposlanie každého zvlášť.

..........

Akým spôsobom vykonávate konsolidáciu zásielok?

Zmyslom konsolidácie je mať výslednú zásielku čo najmenších rozmerov a v čo najnižšom počte kusov. Preto bude konsolidácia vykonaná tak, že bude odstránený ZBYTOČNÝ VONKAJŠÍ obalový materiál za predpokladu, že to neovplyvni bezpečnosť položiek v zásielke, a položky budú vložené do niektorej z typizovaných krabíc. Ako ochranné prvky, ktorými vyplňujeme krabice, používame tzv Air pillow cushions – vzduchom plnené igelitové vankúšiky rozmerov 10x20 cm. Ich hmotnosť je prakticky nulová a vynikajúco chránia obsah krabice.

..........

Je pravda, že skonsolidovaním zásielok sa zníži výška poštovného?

Je veľmi pravdepodobné, že áno. Väčšina kuriérov si účtuje poplatky za dopravu podľa počtu balíkov, takže z čím menej balíkov sa zásielka skladá, tým budete platiť menej za poštovné. Z kuriérov, s ktorými spolupracujeme, jedine spoločnosť Dolphi Transport si účtuje podľa celkovej hmotnosti a počet balíkov v zásielke na poštovné nemá vplyv.

..........

Ste schopní skonsolidovať akékoľvek zásielky?

Nie. Pokiaľ zákazník obdrží na virtuálnu adresu niekoľko veľkých krabíc, ktoré sú navyše plné, tak v takomto prípade konsolidácia prakticky nie je možná. Takmer každý kuriér má okrem hmotnostných limitov i rozmerové limity, takže zväčšením krabice nad určitý rozmer a hmotnosť nedosiahneme žiadnu úsporu, paradoxne by poštovné mohlo byť drahšie. Ideálne na konsolidáciu sú malé balíčky, ktorých môžeme dať do našej najväčšej typizovanej krabice 60x46x46 cm i niekoľko desiatok. Úspora na poštovnom je potom obrovská.

..........

Znamená konsolidácia, že mi otvoríte moje balíky?

V niektorých prípadoch áno. Napríklad Amazon je známy tým, že používa zbytočne veľké krabice. Pokiaľ budete mať na konsolidáciu niekoľko krabíc a usúdime, že odstránenie vonkajšieho obalového materiálu nebude mať na bezpečnosť položky žiadny vplyv, ale pomôže zmenšiť hmotnosť a výsledné rozmery, tak balíky môžu byt otvorené. Každý obalový materiál má určitú hmotnosť a jeho odstránenie môže znamenať zníženie celkovej hmotnosti zásielky a tým i sumy, ktorú budete platiť za poštovné.

..........

Skonsolidovali ste mi zásielku a tá teraz čaká u vás, aby som si vybral spôsob doručenia. Práve mi však prišiel na moju virtuálnu adresu ďalší balík a chcel by som, aby ste mi ho pridali k už pripravenej zásielke. Je to možné?

Bohužiaľ toto nie je možné. Nový balík bude musieť byť súčasťou novej zásielky.

..........

Pred dvoma týždňami som si nechal skonsolidovať moje zásielky, zabudol som však na to a teraz vidím vo svojom účte, že konsolidácia bola zrušená a naúčtovali ste mi nejaký poplatok. Prečo?

Každú skonsolidovanú zásielku si u nás môžete skladovať 10 dní. To je dosť dlhá doba na to, aby sa každý zákazník mohol rozhodnúť, aký spôsob dopravy si zvolí. Pokiaľ behom 10 dní nepríde k výberu dopravcu, máme za to, že si zásielku neželáte preposlať, konsolidácia teda bude zrušená a bude vám naúčtovaný poplatok 4.90 GBP.

..........


Copyright 2007 - 2018 © Dolphi Couriers Ltd, Všetky práva vyhradené.Dětské oblečení George, Matalan a Tu. | Stylový špunt