Dôležité informácie k situácii okolo epidémie koronavírusu. Fungujeme bez obmedzenia.

Používate Internet Explorer 6 alebo 7. Doporučujeme update na verziu Internet Explorer 9 alebo novšiu. Táto verzia vám umožní využívať naše stránky bez obmedzení a ponúkne vám bezpečnejšiu a lepšiu skúsenosť.

Úvod
PRIHLÁSENIE | REGISTRÁCIA
V Anglicku je 1:49am (sme zatvorení)
Nasleduj nás naFacebook | Kontakt


Platba a cenníkAko môžem zaplatiť za vaše služby?

Môžete zaplatiť nasledujúcimi spôsobmi:
• PayPalom
• Platobnou kartou
• Prevodom na GBP účet
• Prevodom na EUR účet
• Prevodom na CZK účet

..........

Prečo je platba na EUR a CZK účet navýšená o 6.5%?

Najprv treba zdôrazniť, že kurz, podľa ktorého sa robí prepočet z meny GBP na menu EUR alebo CZK, je kurz Európskej centrálnej banky (ECB). Nie je to kurz niektorej z komerčných bánk. Všetky komerčné banky si ku kurzu ECB pripočítavajú v priemere okolo 3%. Akýkoľvek bankový prevod z meny EUR alebo CZK na menu GBP, ktorý realizujete, je cez kurz vašej banky. Keby sme teda od vás chceli, aby ste nám na EUR alebo CZK účet uhradili napríklad 100 GBP, vaša banka by vám zaúčtovala sumu, ktorá by bola oproti kurzu ECB vyššia o cca 3%.
V skutočnosti je teda naše navýšenie okolo 3.5% oproti kurzu akejkoľvek komerčnej banky. Toto navýšenie musí pokryť volatilitu menového kurzu (menové kurzy kolísajú každý deň, prostriedky sa neprevádzajú späť do UK hneď, ako ich od vás obdržime, hrozí teda riziko, že vďaka vplyvu výkyvu kurzu by sme na GBP účet obdržali nižšiu sumu, ako keby bola platba vykonaná priamo na GBP účet) a prevod prostriedkov späť do UK (firma sídli v UK, všetky náklady sú hradené z GBP účtu, preto musíme prostriedky prevádzať späť do UK).

..........

Píšete, že platba bankovým prevodom je zdarma, ale napriek tomu si účtujete 6.5%. Ako to teda je?

Za platbu bankovým prevodom si skutočne nič neúčtujeme, napriek tomu, že banky si účtujú poplatok za každú jednu platbu prijatú na našom účte. Poplatok 6.5% sa týka tých platieb, ktoré sú realizované bankovým prevodom na EUR alebo CZK účet. Nejde o poplatok za prevod samotný, je to v skutočnosti navýšenie kurzu Európskej centrálnej banky o 6.5% podľa ktorého prepočítavame sumu na úhradu. Detailnejšie vysvetlenie je v odpovedi na otázku Prečo je platba na EUR a CZK účet navýšená o 6.5%?

..........


Copyright 2007 - 2018 © Dolphi Couriers Ltd, Všetky práva vyhradené.Dětské oblečení George, Matalan a Tu. | Stylový špunt