Dôležité informácie k situácii okolo epidémie koronavírusu. Fungujeme bez obmedzenia.

Používate Internet Explorer 6 alebo 7. Doporučujeme update na verziu Internet Explorer 9 alebo novšiu. Táto verzia vám umožní využívať naše stránky bez obmedzení a ponúkne vám bezpečnejšiu a lepšiu skúsenosť.

Úvod
PRIHLÁSENIE | REGISTRÁCIA
V Anglicku je 1:18am (sme zatvorení)
Nasleduj nás naFacebook | Kontakt


Odoslanie zásielkyMám na svojej virtuálnej adrese balík, ktorý si chcem nechať poslať domov. Ako to mám urobiť?

Odoslanie zásielky je potrebné urobiť cez váš účet. Po prihlásení sa kliknete na Moje balíky, kde sa nachádzajú všetky vaše balíky prijaté na vašej virtuálnej adrese.
• Vyberiete si balíky, ktoré si želáte nechať preposlať.
• V nasledujúcom kroku si vyberiete adresu, na ktorú chcete, aby sme vám zásielku doručili. Ak je to vaša prvá zásielka, ktorú si nechávate preposlať, doručovaciu adresu si musíte najskôr vytvoriť.
• V ďalšom kroku si vyberiete fakturačnú adresu, na ktorú vám bude vystavená faktúra za naše služby. Pokiaľ faktúru nepotrebujete, môžete prejsť na ďalší krok.
• V ňom môžete uviesť poznámku pre nás a prípadne si vybrať zľavový kód, ak vám bol pridelený.

..........

Aký je celý proces preposlania mojej zásielky? Aké kroky okrem zadania požiadavky na preposlanie musím urobiť?

Po zadaní požiadavky na preposlanie zásielky začneme vašu požiadavku spracovávať. Pokiaľ je možná konsolidácia vašich zásielok, zásielky budú zabalené do čo najmenšieho počtu krabíc. Po spracovaní od nás obdržíte email s výzvou, aby ste si vybrali spôsob dopravy vašej zásielky a uhradili sumu podľa vybraného spôsobu dopravy. Akonáhle obdržíme platbu, zarezervujeme dopravcu podľa vami zvoleného spôsobu, ktorý vašu zásielku vyzdvihne a o niekoľko dní doručí k vám domov.

..........

Prečo si nemôžem nechať zaslať zásielku na iné meno ako moje a do inej krajiny?

Z bezpečnostných dôvodov. Je to jeden zo spôsobov nášho boja proti podvodom na internete. Zaviazali sme sa, že budeme bojovať proti podvodom s ukradnutými dátami kreditných kariet, tzv. Credit cards fraud, a proti krádežiam identity, tzv. Identity theft. Toto opatrenie sa nedotkne absolútnej väčšiny zákazníkov a chráni i vás samotných.

..........

V minulosti bolo možné si nechať zaslať zásielku cez Dolphi Transport i bez toho, aby som za ňu zaplatil ešte pred opustením vášho skladu. Prečo to už ďalej nie je možné?

S rastúcim množstvom prijatých balíkov u nás v sklade, s väčšou náročnosťou na logistiku a so zvyšujúcimi sa nákladmi na administráciu pri riešení situácií, keď bola zásielka príjemcovi omylom doručená bez zaplatenia, je toto opatrenie logickým dôsledkom vyššie uvedeného.

V praxi toto opatrenie pre zákazníkov využívajúcich dopravu cez spoločnosť Dolphi Transport znamená, že požiadavku na preposlanie budú musieť v systéme dávať s určitým predstihom, aby stihli zásielku uhradiť tak, aby bola platba pripísaná najneskôr do 10:00 hod. v deň odchodu zásielok z UK, čo je zvyčajne v utorok každý týždeň. Všetky zásielky, za ktoré príde úhrada po 10:00 hod. v deň odchodu zásielok, budú odoslané v nasledujúcom termíne prepravy, zvyčajne o jeden týždeň neskôr. Toto opatrenie sa týka len dopravy cez spoločnosť Dolphi Transport. U ostatných dopravcov sa zásielky odosielajú každý deň.

..........

Cez akých kuriérov mi doručíte moju zásielku?

Spolupracujeme s niekoľkými dopravcami. To, cez ktorého dopravcu si necháte zásielku doručiť, je len na vás.
• Na ľahké zásielky do 2 kg a do súčtu všetkých troch strán zásielky do 90 cm je možné použiť Royal Mail - anglickú poštu. Výhodou je odosielanie zásielok každý deň a veľmi nízke ceny v porovnaní s kuriérmi. Nevýhodou je poistenie len do 20 GBP, nemožnosť si zásielku pripoistiť a nemožnosť sledovať cestu zásielky.
• Pokiaľ je vaša zásielka ťažšia ako 2 kg a cena dopravy je pre vás veľmi dôležitá, Dolphi Transport je tá správna voľba. Ide o nízkonákladového dopravcu medzi Anglickom a Českou republikou a Slovenskom. Zásielku vám domov doručí spoločnosť Toptrans. Dolphi Transport nemá žiadne váhové ani rozmerové limity a zásielky je možné sledovať na celej trase dopravy. Nevýhodou je odosielanie zásielok z Anglicka jeden krát týždenne. Poistenie zásielok je do 500 GBP bez možnosti pripoistenia na vyššiu sumu.
• Kuriérske firmy DPD, Parcelforce a UK Mail patria medzi najznámejšie firmy v celosvetovou meradle. U všetkých je možnosť odoslať zásielky každý deň a možnosť sledovania na celej trase je samozrejmosťou. Nevýhodou je poistenie od 50 do 100 GBP a vyššie ceny.
• Na paletové zásielky používame spoločnosť Redhead International. Výhodou je zasielanie každý deň a možnosť sledovania zásielky, nevýhodou je poistenie do 50 GBP. Pripoistenie je možné do 1000 GBP.

..........

Odosielate zásielky každý deň?

S vynimkou dopravcu Dolphi Transport, ktorý odosiela zásielky jeden krát týždenne, všetci ostatní dopravcovia posielajú zásielky každý pracovný deň.

..........

Môžem zásielku sledovať na jej ceste ku mne domov?

S výnimkou spoločnosti Royal Mail, všetci ostatní dopravcovia umožňujú sledovanie zásielky online.

..........

Kde si môžem overiť cenu dopravy ešte předtím, ako si niečo objednám?

Na našej kalkulačke poštovného.

..........


Copyright 2007 - 2018 © Dolphi Couriers Ltd, Všetky práva vyhradené.Dětské oblečení George, Matalan a Tu. | Stylový špunt