Čo je u nás nové? - aktualizované 23.2.2021

Používate Internet Explorer 6 alebo 7. Doporučujeme update na verziu Internet Explorer 9 alebo novšiu. Táto verzia vám umožní využívať naše stránky bez obmedzení a ponúkne vám bezpečnejšiu a lepšiu skúsenosť.

Úvod
PRIHLÁSENIE | REGISTRÁCIA
V Anglicku je 10:10pm (sme zatvorení)
Nasleduj nás naFacebook | Kontakt


Nakupovanie v UKAko je to so zárukou v prípade, že sa mi výrobok pokazí?

Podľa smernice EU 1999/44/EC musia všetky členské krajiny EU umožniť zákazníkom podať reklamáciu na chybný alebo pokazený výrobok minimálne počas doby 2 rokov od dátumu predaja výrobku. Podľa anglických zákonov, presnejšie podľa Sale of Goods Act 1979 (as amended) je doba, počas ktorej môžete podať reklamáciu na chybný alebo pokazený výrobok 6 rokov. V Škotsku je to 5 rokov.

Neznamená to však, že záruka v UK je 6 rokov. V skutočnosti je vo väčšine prípadov záruka od výrobcu 12 mesiacov, ak však počas lehoty 6 rokov dokážete, že výrobok bol v čase predaja chybný, môžete s reklamáciou uspieť. Problematika záruky je zložitejšia a komplexnejšia, ako sa na prvý pohľad môže zdať, preto doporučujeme informovať sa v príslušných organizáciach, napríklad OFT. Nič z vyššie uvedeného nie je myslené a nemalo by byť použité ako právna rada. Je to len názor prevádzkovatelľa týchto stránok.

..........


Copyright 2007 - 2018 © Dolphi Couriers Ltd, Všetky práva vyhradené.Dětské oblečení George, Matalan a Tu. | Stylový špunt