Čo je u nás nové? - aktualizované 23.2.2021

Používate Internet Explorer 6 alebo 7. Doporučujeme update na verziu Internet Explorer 9 alebo novšiu. Táto verzia vám umožní využívať naše stránky bez obmedzení a ponúkne vám bezpečnejšiu a lepšiu skúsenosť.

Úvod
PRIHLÁSENIE | REGISTRÁCIA
V Anglicku je 6:31am (sme zatvorení)
Nasleduj nás naFacebook | Kontakt

Čo je u nás nové? - aktualizované 23.2.2021

23.2.2021

V minulom týždni sa nám podarilo vyjednať s DPD novú zmluvu, ktorá vám všetkým zaručuje výrazne nižšie ceny za prepravu zásielok ako to bolo doteraz. Kedže od 1.1.2021 už nie je možné posielať zásielky cez Dolphi Transport, snažili sme sa dosiahnuť toho, aby sa i cena prepravy u DPD odvíjala od hmotnosti a nie len od počtu kusov.
Myslíme, že sa nám to podarilo, posúďte sami na niekoľkých príkladoch:

1. Preprava 1ks zásielky do ČR, hmotnosť 10kg - cena £19.46 (doteraz £31.15), ušetríte cca 37%
2. Preprava 1ks zásielky do ČR, hmotnosť 20kg - cena £24.46 (doteraz £31.15), ušetríte cca 22%
3. Preprava 2ks zásielok do ČR, hmotnosť 7kg a 10kg - cena £38.92 (doteraz £62.30), ušetríte cca 37%

Pre presné ceny doručenia do vašej krajiny môžete využiť našu kalkulačku.

Aktuálne teda posielame zásielky cez DPD a Royal Mail. Prípadne si môžete zabezpečiť vašu vlastnú dopravu.

Druhá podstatná novinka platná od 22.2.2021 je, že je opäť možné pripoisťovať zásielky a to zatiaľ do maximálnej hodnoty £500. Sadzba za pripoistenie je 4% z hodnoty zásielky, ktorú uvediete. Možnosť pripoistenia sa týka len zásielok posielaných cez DPD. Inak platí, že zásielky zaslané cez Royal Mail sú poistené do £20 a zásielky zaslané cez DPD majú základné poistenie £50.

Od konca minulého roku až doteraz sme vám dočasne prestali účtovať skladné, kvôli problémom s dopravou z UK. Kedže problémy, ktoré spôsobil Brexit sa nám podarilo prekonať a momentálne všetko funguje ako má, rozhodli sme sa od 1.3.2021 opäť účtovať skladné u všetkých balíkov, ktoré u nás máte viac ako 30dní. Platí teda, že každý balík, ktorý u nás prijmeme môžete zdarma skladovať 30 dní. Po tomto období vám za každý balík budeme účtovať £0.30 za deň skladovania.

Len pripomýname, že od 1.1.2021 platí, že každá zásielka odoslaná z UK musí prejsť colným konaním.

1. U hodnoty zásielky do 22EUR neplatí príjemca ani DPH, ani clo.
2. U zásielok s hodnotou medzi 22EUR a 150EUR príjemca hradí len DPH.
3. U zásielok s hodnotou nad 150EUR príjemca hradí DPH a prípadne i clo. To, či bude clo platiť záleží na krajine pôvodu danej položky (to znamená, kde bola vyrobená) a na sadzbe cla (od 0% do cca 22%). To, že zásielka sa odosiela z UK neznamená, že sa na ňu vzťahuje bezcolná dohoda medzi UK a EU. Rozhodujuce je, v akej krajine bol výrobok vyrobený, nie z akej krajiny je odosielaný.

Aktuálne sadzby cla si môžete overiť napríklad tu.

Pri zásielkach posielaných cez DPD prebehne colné konanie hneď po vstupe do EU a to buď vo Francúzsku, alebo Holandsku podľa destinácie zásielky. Príjemca obdrží SMS a email s výzvou na úhradu DPH (prípadne i cla), platí sa jednoducho cez platobnú bránu online. Po úhrade zásielka pokračuje k príjemcovi. Doručenie je aktuálne 5-6 pracovných dní za predpokladu, že colný dlh je zaplatený rovnaký deň ako bola poslaná výzva.

U zásielok cez Royal Mail (pošta) prebehne colné konanie až v krajine doručenia a presný postup sa líší podľa konkrétnej krajiny. Za predpokladu, že hodnota zásielky je menej ako 22EUR, zásielka je uvoľnená do voľného obehu a nič nie je potrebné platiť.

Copyright 2007 - 2018 © Dolphi Couriers Ltd, Všetky práva vyhradené.Dětské oblečení George, Matalan a Tu. | Stylový špunt